Firmanı Ekle

Astroloji Nedir Astroloji Çeşitleri Nelerdir

  • 19.04.2021
  • 0

ASTROLOJİ NEDİR ASTROLOJİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Astroloji;  insanlık tarihinde çok eski zamanlara dayanmaktadır. Astroloji yıldızların kişiler üzerindeki etkisini inceleyen bilim dalıdır. Astroloji her dönemi incelemektedir. Türkçe anlamı yıldız falcılığı olarak yorumlanmaktadır. Gök cisimlerinin hareketlerini ve konumlarını  araştırarak bunların insanlar üzerinde nasıl bir etki yarattığını incelemektedir. Gezegenlerin güneş etrafında dönerken gezegenler enerji yaymaktadır.

Astrolog;

Gezegenlerin hareketlerini şifre ve teknikler ile inceleyen bunları araştıran ve yorumlayan kişilere astrolog denilmektedir. Astrologların kullandıkları temel araçlardan biri efemeris ( gök günlüğü)

Doğduğumuz andan itibaren gezegenlerin hareketleri ile hayatımız etkilenir ve şekillenmektedir. Astrologların incelediği astrolojik harita vardır. Bu haritayı incelenmesiyle kişinin hayatının hangi noktada olduğunu, hangi fırsatlar yakalaması gerektiğinin bilgisini vermektedir. Astrologlar kişiye fikir ve tavsiyelerde bulunur bunları uygulayıp uygulamamak yine kişinin kendi elindedir. Astroloji kader değildir.

Astrolojinin kişiye sağladığı faydalar;

*Kişinin kendini tanımasını sağlamaktadır.

*Kendimizi geliştirmemize olanak sağlamaktadır.

*Hangi alanda daha başarılı olacağımız hakkında yön göstermektedir.

*Olumsuz ve zayıf yönlerimizi bilir ona göre önlem almamızda yardımcı olmaktadır.

*Hedefe hızlı ve doğrudan ulaşmamızı sağlamaktadır.

Astroloji çeşitleri;

Klasik astroloji; kişinin kaderi üzerinde incemeler yapmaktadır. Bu noktada psikoloji devrede değildir. Karakteri üzerinden yorumlar yapmaktadır. Hayattaki farklı alanlara yönelmektedir ve bu alanlarda yorumlar yapmaktadır.

Hint astrolojisi; ışık üzerinden tahminler yapılır. Işığın ne söylediği hakkında yorumlar yapar. Ruhun araştırmasını yapar.

Çin astrolojisi; insanı 12 burç üzerinden araştırır ve tanımlar. Bununla beraber kişinin doğum haritasını inceler. Kişilik tahminleri ile yorumlar yapar.

Kızılderili astroloji; zodyak kuşağını şifa çemberi olarak tanımlarlar. İnsanın yaşadığı tüm problemler bu çember ile çözüm bulacağını düşünürler. Bu büyülü çember ile hayatlarına şekil verirler.

Maya astrolojisi; klasik astroloji ile bir bağı yoktur. Evrende var olan ruhsal enerjinin ve bu enerjinin izlediği yolları evrimleşmenin nasıl gerçekleştiğini göstermektedir.  

Arap-İran astrolojisi; kehanetin her türünün olabileceğini söylerler. Olumlu olumsuz hayatın tüm yönlerini görürler ve ona göre şekil verirler. Yıldızname hazırlarlar.

Ari astrolojisi; takvimler içinde ilk olanı olduğu için daha sonraki gelenlere yön göstermiştir. Zerdüşt astrolojisi de denilmektedir. Takvimin dönemi 32 yıldır ve her dönem bir hayvan adını taşımaktadır. Ve her hayvanın da özelliğini taşımaktadır bu dönemler.