Firmanı Ekle

Kaş Laminasyonu Nedir Nasıl Yapılır

  • 15.04.2021
  • 0

KAŞ LAMİNASYONU NEDİR NASIL YAPILMALI

Geçmişten günümüze kaş ile ilgili birçok yöntem uygulanmaktadır. Her dönemin kaş yapı tercihi farklı olmaktadır kişinin bu ihtiyacının karşılanması için çeşitli yöntemler çıkmaktadır. Kaş yüzün en önemli en dikkat çeken unsurlarındandır. Kaşlarda yeni bir form oluşmaktadır. Bu yöntemde protein, vitamin desteği uygulanmaktadır. Uygulanan bu işlemler kaşlar için çok önemlidir bakımı sağlandığı için kaş daha düzgün bir yapıya sahip olur.Kaş laminasyonunda yarı kalıcılık sağlanmaktadır. Kaş laminasyonunda kıl yapısının istenilen yöne çevrilmesidir. Kaş laminasyonunda kaşın sabitlenmesi sağlanmaktadır. Böylelikle doğal yumuşak bir görünüme sahip olunmaktadır. Kaş laminasyonunda acı, iğne yoktur. Bu işlemlerde vitamin protein takviyesinin yapılma sebebi kaşların beslenmesinde yardımcı olmaktadır.

*Kaş laminasyonunun kalıcılığı 7-8 hafta arasında değişmektedir.

* kaş laminasyonu ile kaşlar ideal bir görünüme kavuşmaktadır

*kaşların yapısını düzeltmektedir.

*protein ve vitamin sayesinde kaşlar beslenmektedir.

*kaşların güçlenmesini sağlamaktadır.

Kaş laminasyonunu kimler tercih etmeli;

*Yanlış kaş alımından kaynaklı kötü bir kaşa sahip kişiler tercih edebilirler.

*kaş yapısında değişiklik yapmak isteyenler

*kaş yapısının üst tarafa doğru kıvrımı olmayan kişiler

*sert bir yapıya sahip olan kişiler

*çökük kaş yapısına sahip olan kişiler

*kaş yapısının zamanla bozulduğu için düzelmesini isteyenlere

*dolgun ve sabit kalmasını isteyenlere

Kaş Laminasyonunun Avantajları;

Kaş laminasyonu ile daha kalın ve gür kaşlara iğnesiz bir şekilde kavuşulabilmektir. Bu sayede daha düzgün bir yapıda bir kaşa sahip olunmaktadır. İğnesiz yapıldığı için diğer yapılan işlemlerde olan iğne acısı bulunmamaktadır. Kaş şeklinden yapısından memnun olmayan kadınların memnuniyeti sağlanmaktadır. Kaş yapısının eski bakımına ulaşmasını sağlamaktadır. istenilen yöne çevrilmesini sağlamaktadır. uygulanan vitamin protein sayesinde kaş bakımı sağlanmaktadır.

Kaş laminasyonun işlemi;

Kaşta bulunan makyaj kalıntıları temizlenir. Kaş eski doğal haline getirilir. Kaşlar özel şampuanlarla yıkanır ve temizlenir. Kaş özel yapıştırıcılar ile sabitlenir. Yapıştırıldıktan sonra gerekli işlemler yapılır. Daha sonra kaş botoksu gerçekleştirilir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra kaş alımına geçilir kaşa istenilen şekil verilir. 

Dikkat edilmesi gerekenler ise; iyi bir kaş laminasyonu yapan bir yer tercih edilmeli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.