Firmanı Ekle

Kirpik Lifting Nedir, Nasıl Uygulanır

  • 13.04.2021
  • 0

KİRPİK LİFTİNG NEDİR, NASIL UYGULANIR

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz ve birçok sosyal mecrada karşımıza çıkan bu uygulama nedir , nasıl uygulanır bu yazıda onu öğreneceğiz. Gerek en iyi merkezlerde pahalı bir fiyata gerekse daha düşük seviyede olan güzellik salonlarında daha uygun fiyata yaptırılabilmektedir. Kirpik lifting nedir? Sorusunun cevabını kısaca şöyle açıklayabiliriz; kirpik lifting, kirpiklerinizin olduğundan daha uzun ve hacimli olması için yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın belirli bir süresi olması halinde yapılan merkezlere göre değişmektedir. Aynı zamanda sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan ve bakım amacı da bulunan bu uygulama ile sizlerde eskisinden daha uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpik lifting için tercih ettiğiniz merkezde hijyenik ortamlarda ve zararlı madde kullanımı olmayan merkezleri tercih etmelisiniz. Tamamen doğal maddeler ile kirpiklerinize uygulama sağlanmalıdır. Çünkü her şeyden önce kullanılan madde göz sağlığınıza zarar verebilir. Kirpik lifting uygulaması sonrasından bireylerin en endişe ettiği şey kirpiklerinde herhangi bir dökülmenin yaşanıp yaşanmayacağıdır. Bu konuda merkezler sizlere garanti vererek dökülme problemi kesinlikle yaşamayacaksınızdır. Kirpik lifting uygulaması yaklaşık 40-45 dk arası sürmektedir.

Kimler lifting uygulaması yaptırmalıdır;

*Kirpikleri çok seyrek kısa ve hacimsiz olan kişiler

*Makyaj yapmadan da kirpiklerinin bakımlı, hacimli ve dolgun görünmesini isteyen kişiler

*Kirpik yönü aşağı yönde olan kişiler, bu uygulamadan yararlanabilirler.

Kirpik lifting nasıl uygulanır;

Kirpiklerinizin boyutuna ve uzunluk derecesine göre 3’e ayrılan pedlerin yapıştırılması ile uygulanmaya başlanır.  Daha sonrasında kirpiklerinizi tek tek bir cımbız kullanımı ile kirpiklerin kıvrık halini alması sağlanmaktadır. Sonrasında en kaliteli bakım ürünü kullanımı ile bir süre bekledikten sonra keratin bakımına geçilir. 20 dakikaya yakın bir süre sonra pedler yerinden çıkarılır ve son bakım ürünü kullanımı ile işlem sonlandırılır.

Kirpik lifting uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler;

Kirpikleri birkaç ay süre kıvırma, hacim verme ve kaldırma özelliği veren uygulama ile özetlenen bu işlemi yaptırmadan önce muhakkak onun kimyasal bir işlem olduğuna ve bazı hassas ciltlerde problem yaratabilme riskini göz önüne almalısınız. 

Kirpik lifting yaptırmadan önce gözlerinizde kesinlikle hiçbir makyaj ürünü olmadığından emin olun veya varsa tertemiz bir şekilde temizlenmesi sağlanmadan işleme başlanmamalıdır. Aynı şekilde kalıcılık süresinin kişilerin kirpik yapısına ve uyguladığınız merkeze, kullanılan ürünlere göre değiştiğini unutmayınız.

Kirpik lifting uygulamasından sonra kirpikleriniz kuruduktan sonra yüz yıkama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat göz makyajı uygulamak isterseniz en az 10-12 saat beklemeniz gerekmektedir.

Kirpik lifting fiyatları ise; ortalama fiyatı 300 Tl olmakla birlikte tercih ettiğiniz merkezlere göre değişiklik göstermektedir.