Firmanı Ekle

Bölgesel Zayıflama ve Yöntemleri

  • 09.04.2021
  • 0

BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE YÖNTEMLERİ

Son yıllarda daha çok tercih edilen bölgesel zayıflama nedir? Sorusu çok merak edilmektedir. bölgesel zayıflama, vücudun belirli bölgelerinde biriken yağların bazı yöntemler ile vücuttan atılmasıdır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde biriken bu yağ tabakaları artık belirli yöntemler dahilinde yok edilebilmektedir. Fakat bölgesel zayıflama hizmetinden en çok kadınlar yararlanmaktadır. Genellikle kalça, basen ve göbek kısmında biriken yağlardan kurtulmak istenilmektedir. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla yağ birikimi olduğundan sağlık açısından daha tehlikeli hale gelmektedir. Her kişinin vücut yapısı farklı olduğundan yağ birikme yerleri de farklı dağılıma sahiptir. Diyetler ve sporlar ile belirli bir derecede zayıflama sağlansa da bölgesel zayıflama için kesin sonuç alınamayabilir.  Bu sebepten bölgesel zayıflama yöntemleri gelişmektedir. Bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir?

*Soğuk lipoliz yöntemi

*Mezoterapi yöntemi

*Karboksiterapi yöntemi

*Ultrashape yöntemi ve son olarak radyo frekans gibi yöntemler bulunmaktadır.

Soğuk lipoliz; son yıllarda en çok tercih edilen yöntem ve tekniklerden biridir. iğnelerin içinde bulunan ilaçların zayıflamasını istediğiniz bölgelere uygulanmasını sağlayarak hücrelerin küçülmesini sağlamaktadır.

Mezoterapi; özellikle vücudun kalça ve basen bölgesinde var olan selülitlerin tedavisinde kullanılan bir tekniktir. Bölgenin deri altına yağ bileşeni enjekte ederek o bölgede dolaşım hızı sağlanmaktadır. Küçük iğneler ile bu işlem yapılmaktadır.

Karboksiterapi; karbondioksitin özelliğinden yararlanarak geliştirilen bir yöntemdir. Bir cihaz yardımı ile karbondioksit gazı bölgeye salınarak bölgesel metabolizma hızını arttırmayı hedeflemektedir.

Ultrashape; ultrosonik ses dalgaları ile yağ biriken bölgedeki hücrelerin ayrışmasını sağlayan yöntemdir. En kısa sürede işlem sağlanır ve 5 santimetreye kadar bölgesel zayıflama sağlanmaktadır.

Radyo Frekans; bu uygulamalarda radyo frekans dalgalarının özelliğinden yararlanarak vücudun moleküllerini harekete geçirilmesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda vücut ısınır ve yağ yağımı sağlanır.

Bölgesel zayıflamaya gidenler ne yapmalı?

En başta spor ve egzersiz yapmalıdırlar. Bir diyet listesi belirleyerek sağlıklı beslenme sağlanmalı, belirli saatler dışında yiyecek yememeli, yağ oluşumuna neden olan yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıdır.

Bölgesel zayıflama fiyatları ise; tercih ettiğiniz işletmeye, size uygulanacak yöntem ve tekniğe bağlı olarak değişiklik göstermektedir.